fbpx
featured image
featured image
featured image
featured image
featured image
featured image
Barman.cz

Barman.cz

Sednout si k baru, dát si skleničku kvalitního pití a nechat se inspirovat uvolněnou atmosférou tak si představuji ideální přípravu pro svou práci. Proto se mi tento projekt hodně líbil. Logo jsem navrhla pro vizuální identitu portálu Barman.cz a celý design je vymyšlen tak, aby při jeho aplikaci byla možnost využít mnohé z variant, které tento koncept nabízí.

Jde v podstatě o druh proměnlivé vizuální identity. Podrobněji o některých typech firemní vizuální identity najdete v knize Logo & Corporate Identity, kterou doporučuji v tomto článku.

Různé varianty loga

Které kombinace jsou tedy dostupné? Je zde možnost použít variantu loga s písmenem “B” plovoucím ve skleničce s nápojem v kombinaci s textem BARMAN.CZ.

Další možnost je mírně zjednodušená, pouze písmeno “B”, bez skleničky s názvem společnosti. Také barevnost loga má různé varianty. Černé logo na světlém podkladu. Nebo bílé logo na černém, či barevném podkladu.

Jinou možností je použít logo bez textové části jako samostatný symbol.

Zpracování – design loga

Při tvorbě loga jsem měla na mysli pohyb tekutiny alkoholu, který se pohupuje ve skleničce. Celkové barevné ladění tekutiny do odstínů teplé koňakové barvy podtrhuje náladu pohody a příjemné relaxace. Font pro textovou část je z elegantního patkového písma a podtrhuje jeho celkový luxusní vizuální dojem.

Pro vizualizaci svého návrhu jsem použila ukázku aplikace loga na leták, dvakrát lomený, barevný, firemní pánské tričko a firemní vizitky.